19 - 21. okt. 201844. Rally Košice foto

31. aug - 1. sept2. DeutschMann Rallye Trebišov» foto

13.-14. júl 2018X. Rally Lubeník foto

25-26. máj 201845. Rallye Tatry foto, video

13-14. apríl 201724. Rally Prešov foto

VIII.Moldavská Autoshow

Ako tretí v poradí v rámci seriálu MRC seriálu sa uskutočnil pretek v Moldave pod názvom VIII.Moldavská Autoshow Pizzeria Margerita, ktorá pozostávala zo šiestich rýchlostných skúšok.

" Celkovo to bol môj tretí pretek v MRC. Hneď od prvej RS som nasadil dobré tempo snažil som sa isť čistú stopu aj keď na šotoline to bolo dosť obtiažne, keďže som na nej šiel po prví krát" poznamenal P. Hronec.

Po prvej vložke pretek pokračoval na druhú RS, ktorá bola rýchla a strašne sa na nej prášilo. Nanešťastie si posádka zabudla zatvoriť zadné okno takže v aute bolo strašne veľa prachu a nízka viditeľnosť. Následne sa posádka PEUGOTU 205 presunula do servisu kde mechanici skontrolovali auto a posádka mohla pokračovať na tretiu skúšku. Pred jej štartom ale prestal bežať motor. Pomocou divákov sa ale posádka postavila na štart a držala dobré tempo.

Na štvrtej RS sa ale začali problémy, kedy v polke rýchlostnej skúšky začal posádke vynechávať motor kvôli čomu sa posádka ocitla viackrát mimo trať a stratila tak veľa sekúnd.

" Asi 200m po cieli štvrtej RS nám zdochol motor . Vyzeralo to už na koniec pretekov. Mechanici nás prišli odtiahnuť do servisu, tam sa vďaka mojim mechanikom a spolujazdcovi podarilo chybu odstrániť, nahodili sme sliky a išlo sa na 5 RS "

Po dvoch hodinách čakania posádka odštartovala do RS 5, ktorá bola 100% asfaltová a situovaná v centre mesta. Kvôli oplätovnej chybe motora tam posádka stratila veľa sekúnd. Následne bola posledná rýchlostná skúška kvôli vážnej havárii zrušená a pretek sa tým ukončil.

"Nakoniec by som sa chcel poďakovať hlavnému sponzorovi Hostinec pod stolicou a najme môjmu teamu VMS Rallye Team, ďalej Maťovi Pavlíkovi ako aj novému co-pilotovi A. Oravcovi za skvelý výkon. Dúfam že do budúceho preteku sa nám podarí chybu na vozidle odstrániť a budeme môcť pokračovať ďalej v seriáli MRC" dodal na záver P. Hornec.


Foto MRC Moldava

Foto: M. Adami

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design