15-16. spet. 20232. Rallye Dobšiná foto a video ,

25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,Najbližšie podujatie: 11. Rally Liptov

Víťazstvo v Košiciach a boj o titul na Liptove

Predposledným podujatím v rámci sezóny Slovenského rally pohára 2023 bolo podujatie v Košiciach, ktoré po väčšine minulých ročníkov stále uzatváralo súťažnú sezónu Slovenského Rally. Pôvodným plánom Vlachovo Motorsport Teamu bolo ukončiť v Košiciach aktuálnu sezónu ale vďaka skvelému výsledku posádky D. Pavlík a S. Harabín sa to rýchlo zmenilo.

Na prvej rýchlostnej skúške Jahodná sa im podarilo zopakovať rovnaké prekvapenie ako tomu bolo aj v Dobšinej, kedy zajazdili absolútne najrýchlejší čas v rámci celého SRP.

Túto trať dobre poznám z jazdenia pretekov do kopca, a tak sme do toho dali od štartu maximum. Na druhej RS sme síce trocha stratili v rámci absolútneho poradia, ale v svojej obsahovej triede RP2 sme získali veľký časový náskok pred súpermi. Tretiu a teda aj poslednú rýchlostnú skúšku sme už zašli na istotu a tak sme na pódiu prebrali vytúžené poháre za víťazstvo v triede, prvé v tejto sezóne. A taktiež poháre za tretie miesto v absolútnom poradí SRP čo v nabitom poli silnejších vozidiel nebolo vôbec jednoduché... poznamenal Denis

Po tomto víťazstve v Košiciach sa posádka Vlachovo Motorsport Teamu dotiahla v rámci triedy RP2 na druhé miesto priebežného poradia na rozdiel jedného bodu za priebežne prvú posádku.

Som rád že sa na koniec sezóny naše celoročné snaženie pretavilo do tohto krásneho výsledku a ešte viac ma teší že na poslednom podujatí na Liptove tak môžeme zabojovať o titul majstra v triede RP2. Denis je veľký talent slovenského motoršportu a sme nesmierne radi že svoju RALLY kariéru začal práve v našom teame. Poďakovanie patrí samozrejme Denisovým rodičom Maťovi a Jarke, ktorý ho v tomto smere všemožne podporujú už od jeho detstva.
Veľa energie sme počas tejto sezóny vložili aj do príprav našej súťažnej techniky - Hondy Civic, ktorá je síce už trocha staršia ale v správnych rukách vie stále ukázať svoj potenciál a dosahovať aj takéto krásne výsledky
... dodal vedúci teamu M. Adami

Tak ako počas celej sezóny bojoval na každom preteku Denis o sekundy tak tomu bude určite aj na poslednom podujatí, ktoré odštartuje už dnes večer na Liptove, slávnostným štartom pred budovou Vodného parku v Bešeňovej. Následne čaká na posádky v sobotu ráno sedem meraných úsekov o dĺžke 33,5 km a s celkovou vzdialenosťou 184,5 km.

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z 49. Rally Košice

Foto::VMS, motorsportmedia.sk


D. Pavlík - S. Harabín - RS 2 Ružín

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design