15-16. spet. 20232. Rallye Dobšiná foto a video ,

25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,Najbližšie podujatie: 11. Rally Liptov

45. Rallye Tatry

Posádka Vlachovského VMS Rally Teamu v zložení Marek Adami - Lukáš Gál sa predstavila minulý víkend na najstaršej Slovenskej rally pod Tatrami s vozidlom Honda Civic už v novom teamovom dizajne. Team sa na tento pretek včas pripravoval, skúšal rôzne nastavenia ... No nie vždy všetko vyjde, tak ako si človek naplánuje.

45. Rallye Tatry

Pre seriál Slovenského rally pohára sa súťaž začala v piatok podvečer slávnostným štartom v centre mesta Poprad. Následný súťažný program pokračoval v sobotu štyrmi rýchlostnými skúškami s celkovou dĺžkou 40 km. Už pred štartom do prvej RS bolo jasné že počasie sa s priebehom súťaže pohrá a náhle búrky, ktoré bolo vidieť v diaľke neveštili nič dobré.

"Pred koncom prvého meraného úseku nás zastihla silná prietrž mračien, vďaka ktorej sme stratili nejaký čas a takmer sme ostali mimo trate. Na druhej RS sme chceli túto stratu stiahnuť, povrch trate bol väčšinou suchý a tak sme sa rozhodli ísť naplno. Bohužiaľ sme na rýchlom technickom úseku vyleteli z trate. Za pomoci hŕstky divákov sa nám podarilo dostať späť na trať ale stratili sme tam viac ako 1 minútu" povedal Lukáš Gál.

Týmto ešte smola neskončila keďže pár kilometrov po nešťastnom "výlete" mimo trať vypovedalo vo vozidle chladenie motora a pre posádku bolo v tom momente dôležité dôjsť do servisu. Problém sa mechanikom podarilo odstrániť iba čiastočne a tak zvyšné kilometre krásnych, ale náročných Tatranských rýchlostiek sa zmenili už len na jazdu v obmedzenom režime.

"Napriek neúspechu nám toto podujatie dalo nové skúsenosti s nastaveniami podvozku, ktoré sme pred ním menili. Ďakujeme našim partnerom za podporu a tešíme sa na ďalšie podujatie seriálu SRP, ktoré sa uskutoční v mesiaci júl na X. RALLY LUBENÍK " dodal na záver Marek Adami.


45. Rallye Tatry 2018 - VMS Rally Team


Fotogaléria z 45. Rallye Tatry

Foto ©: Budo & Ludovit Rallysports.sk, Jozef Pisch - mediaracing.sk, Luky, Dejna, Paťka

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design