19 - 21. okt. 201844. Rally Košice foto

31. aug - 1. sept2. DeutschMann Rallye Trebišov» foto

13.-14. júl 2018X. Rally Lubeník foto

25-26. máj 201845. Rallye Tatry foto, video

13-14. apríl 201724. Rally Prešov foto

37. Rally Košice

Do posledného tohtoročného podujatia započítavaného v rámci Slovenského Rally pohára (SRP) nastúpil VMS Rally Team v novom bielom šate, a to hlavne vďaka dlhej 4. mesačnej prestávke počas ktorej bolo dosť času aj na takúto, už nevyhnutnú opravu karosérie súťažného vozidla.

Počet registrovaných súťažných posádok sa pred samotným štartom 37. Košickej Rally zastavil na čísle 102, čo naznačovalo vysokú úroveň samotného preteku a jeho dlhú tradíciu siahajúcu do úplných začiatkov motoristického športu na Slovensku.
Rally Košice 2011 pozostávala z dvoch samostatných etáp, merajúcich celkovo 296 km z čoho bolo pre SRP 66 km meraných.

Po štvrtkovom slávnostnom štarte ktorý sa uskutočnil vo večerných hodinách na hlavnej ulici sa pretek presunul do prvej súťažnej etapy, skladajúcej sa z troch rýchlostných skúšok. V tejto piatkovej etape sa po počiatočných problémoch podarilo posádke VMS Teamu zabojovať a na poslednej RS 3 Slanec tak dotiahnuť veľkú stratu, čoho výsledkom bolo 6. miesto v triede RP 1.

Do druhého súťažného dňa nastupovali všetky posádky s veľkým rešpektom keďže chladné a daždivé počasie veľmi neprialo. Posádka VMS Teamu úspešné absolvovala obidve rýchlostné skúšky druhej etapy a prešla tak zaslúžene cieľovou rampou.

Celý pretek sa niesol v duchu jesenného daždivého počasia čo robilo súťaž ešte náročnejšou a žiaľ veľa posádok nedošlo do cieľa preteku.

„Našim hlavným cieľom bolo tento náročný dvojdňový pretek absolvovať celý, čo sa nám aj úspešne podarilo. V celkovom hodnotení SRP sme za obe dni skončili na 21. mieste z 26. štartujúcich posádok. Do celoročného hodnotenia SRP 2011 sme si ale ako posádka s celoročnou licenciou pripísali 22 bodov za 3. a 4. miesto čomu sme sa veľmi potešili „ dodal na záver Ján Elexa.


Video Rally Košice - Prejazd v obci Herľany na RS 5 - Bannské

Pre prehratie videa je potrebné mať nainštalovaný Adobe Flash Player

Foto 37. Rally Košice

Foto: ActionFoto, FotoHD, SRT Motorsport, Rally-Sports.sk

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design