19 - 21. okt. 201844. Rally Košice foto

31. aug - 1. sept2. DeutschMann Rallye Trebišov» foto

13.-14. júl 2018X. Rally Lubeník foto

25-26. máj 201845. Rallye Tatry foto, video

13-14. apríl 201724. Rally Prešov foto

Dobšinský kopec 2017 - FIA European Hill-Climb Championship

Vlachovo motorsport team sa na túto takmer domácu trat Dobšinského kopca prihlásil hlavne pre ďalšie získavanie skúsenosti a testovanie ich novej závodnej techniky Honda Civic.

Za volant súťažného rally špeciálu si po prvý krát sadol Marek Adami, ktorý doteraz stále sedával iba na sedadle spolujazdca - navigátora. Vlachovský rally team bol zaradený do kategórie Slovenského kopcového pohára, do skupiny NP2 s obsahom motora do 1600 cm3.

Dobšinský kopec 2017

Podujatie sa začalo v sobotu 22. júla dvoma tréningovími jazdami. Krásne letné počasie podujatiu prialo avšak po prvej tréningovej jazde prišla menšia technická porucha, ktorá takmer zmarila štart do druhej tréningovej jazdy. Nakoniec sa podarilo poruchu opraviť a odštartovať tak aj do druhého tréningu.

S autom sme pred samotným Dobšinským kopcom urobili niekoľko úprav, ktoré boli zamerané hlavne na výkon motora a váhu vozidla, ktoré sú pre preteky do kopca tak veľmi dôležité. Hneď pri tréningových jazdách to bolo aj vidieť na dosahovaných časoch kedy sa Marekovi podarilo jeho časom predbehnúť aj dvojlitrové vozidlá z kategórie NP3, spokojne zhodnotil po prvom dni Ing. Ľuboš Gál.

Dobšinský kopec 2017

V nedeľu čakali na Obec Vlachovo reprezentujúci team dve ostré súťažné jazdy, avšak ešte pred samotným štartom zasa odmietala poslušnosť súťažná technika, tentokrát s nemožnosťou naštartovať motor kvôli poruche v elektronike. Problém sa podarilo servisnému teamu pod vedením Ing. Ľuboša Gála odstrániť len pár minút pred samotným štartom do prvej súťažnej jazdy.

Prvú jazdu sa Marekovi podarilo zajazdiť s výborným časom 3:41,354 čím sa od časov v tréningoch zlepšil o 2 sekundy a druhú jazdu sa mu dokonca podarilo ešte jednu sekundu stiahnuť na jeho najlepší čas 3:40,696. Čo v konečnom súčte časov činilo 3. miesto v kategórii NP2 a zároveň aj 3.miesto v celkovom poradí Slovenského kopcového pohára.

Dobšinský kopec 2017

S našim výsledkom som nadmieru spokojný dve pódiové umiestnenia, po prvý krát v úlohe jazdca ma veľmi tešia. Náš súťažný špeciál ma veľký potenciál, musíme ďalej jazdiť čo najviac súťažných kilometrov. Sme veľmi radi, že sme sa aj vďaka našim partnerom a sponzorom mohli zúčastniť tohto motoristického podujatia, za čo im patrí naše poďakovanie. Celkovo hodnotím toto podujatie ako vydarené aj vzhľadom na menšie technické problémy dodal na záver Marek Adami, predseda OZ Vlachovo Motorsport Team.


Fotogaléria z Dobšinského kopca 2017

Foto ©:Rallysports.sk, Tuning Foto, Mimo

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design