19 - 21. okt. 201844. Rally Košice foto

31. aug - 1. sept2. DeutschMann Rallye Trebišov» foto

13.-14. júl 2018X. Rally Lubeník foto

25-26. máj 201845. Rallye Tatry foto, video

13-14. apríl 201724. Rally Prešov foto

43. Rally Košice

V dňoch 20. - 22. októbra 2017 sa konalo podujatie 43. Rally Košice, ktoré bolo posledným v rámci aktuálnej sezóny Majstrovstiev Slovenska v Rally a Slovenského rally pohára.

43. Rally Košice

Pre VMS Rally Team začal program podujatia v sobotu v skorých raných hodinách, kedy sa posádka Marek Adami – Jaroslav Frisch po administratívnom a technickom preberaní vydala na obhliadky pripravených rýchlostných skúšok. Už pri nich zhodnotila veľkú náročnosť celej súťaže, keďže všetky rýchlostné skúšky boli veľmi rýchle, úzke a väčšinou lokalizované v lese na zmiešanom asfaltovo-šotolinovom povrchu, ktorý bol husto zapadaný čerstvým jesenným lístím čo podmienky ešte sťažovalo.

Nedeľne súťažné ráno vítalo posádky relatívne dobrým počasím, no po predchádzajúcej upršanej sobote vytvorilo pre všetkých jazdcov dôležitú otázku správnej voľby pneumatík. VMS team zvolil pneumatiky na sucho, čo sa ukázalo ako správna voľba.

43. Rally Košice

Prvú časť preteku tvorila trojica rýchlostných skúšok na ktoré zvolila posádka voľnejšie tempo, pre potreby zladenia sa v rozpise a hlavne Marekovú premiéru za volantom na Rally podujatí, čomu nasvedčovali aj horšie časy.

43. Rally Košice

Po krátkom servise sa pretek presunul do svojej druhej časti na ktorej bolo cieľom posádky zrýchľovať sa oproti ranným časom. Posádke sa to aj postupne darilo a s časmi postupne zmiernovala náskok jazdcov vo svojej obsahovej kategórií, čo v konečnom súčte časov stačilo na 5. miesto v kategórii RP2 a 7. miesto v absolútnom poradí Slovenského rally pohára.

"Toto podujatie bolo pre mňa veľkou školou, trate a podmienky boli veľmi náročné. Som rád, že s našim súťažným vozidlom tento krát neboli žiadne technické problémy, čomu sme venovali pred pretekom veľa času. Mojim cieľom bolo sa s autom zohrať, ako sa povie .... chytiť ho do ruky. V týchto náročných podmienkach bolo veľmi dôležité ostať na trati a získavať drahocenné skúsenosti. S dosiahnutými časmi samozrejme spokojný byť nemôžem, ale verím že na každom ďalšom preteku budeme rýchlejší a postupne sa dopracujeme aj k pohárovým umiestnenia" povedal Marek Adami.

Poďakovanie na záver patrí samozrejme partnerom VMS Rally Teamu a zúčastneným členom vďaka, ktorým sme sa mohli tohto podujatia zúčastniť.

43. Rally Košice

Video zostrih z 43. Rally Košice


Fotogaléria z 43. Rally Košice

Foto ©: rallysports.sk, Fotoracing.sk, autosportfoto.sk, Jozef Pisch - mediaracing, Luky

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design